Dřevosochání
Dřevosochání v Desné 2009

VIII. ročník


proběhl 18. - 23. května 2009


V sobotu 23. května vyvrcholil osmý ročník dřevosochání motorovými pilami SYMPOZIUM DESNÁ 2009. Během týdne od 18. května tvořilo v zahradě Riedlovy vily čtrnáct sochařů z různých koutů Čech a Moravy včetně jednoho hosta z Německa.

Návštěvníci akce měli možnost sledovat, jak se z kmenů lip, topolu, buku a kaštanu rodí sochy všech možných tvarů a velikostí. Kromě práce sochařů bylo k vidění ke konci týdne hodně z práce kováře, dráteníka, keramika. Nesmíme opomenout také možnost vyrobení si vlastní skleněné vitráže technikou Tiffany pod vedením zkušené výtvarnice. Pro zvídavé a šikovné přichystaly v pátek 22. května dívky ze Střední školy uměleckořemeslné a oděvní z Liberec Workshop, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet oživování tradičních textilních technik (paličkování, tkaní na rámu, potiskování textilií), výroba šperků a galaterních doplňků, výroba papíru. Workshop byl doprovázen výstavkou výtvarných prací žáků. Plánovaná módní přehlídka byla pro nepřízeň počasí bohužel zrušena.

Rockoví fanoušci si přišli na své v pátek večer, kdy zahradou Riedlovy vily zněly písně kapely Mandragora, která představila své nové album „265“. Sobotní odpolední program zahájila Divadelní společnost Kejklíř z Prahy se stejnojmenným z části veselým příběhem ze života pro malé i velké. V půl páté představil sensei Martin Procházka ze sport centra BUDOKAN z Liberec bojové umění ZANCHIN BUDO. V 18.00 hodin byla zahájena Aukce vytvořených soch a plastik, které předcházela dražba menších věcí jako byla drátenická práce, tapisérie a koberec vyrobené studentkami SŠUO Liberec, skleněná vitrář, kovářská práce, keramika vytvořená handicapovanými dětmi ze sdružení DIANA z Jablonce nad Nisou a jiné. Po „zahřívacím kole“ přišla na řadu dražba soch. Do aukce bylo zařazeno celkem sedmnáct plastik. Největší boj se strhl o Draka, kterého vytvořil Filip Kubeš. Z vyvolávací ceny 12.222,– Kč se cena vyšplhala až na 20.500,– Kč. V dražbě se prodalo celkem sedm soch. Ostatní byly nabídnuty v poaukčním prodeji. Během víkendu se tak podařilo prodat dalších pět soch. Celková částka, která půjde na pomoc Sdružení rodičů a přátel zdravotně postižených a handicapovaných dětí DIANA včetně dobrovolného vstupného z pátečního koncertu je tedy 152.536,– Kč.
Program pokračoval skvělou pantomimou Michala Hechta. Pomyslnou třešničkou na dortu byla tradiční večerní vernisáž. Zahradu Riedlovy vily zalilo tajemné světlo loučí a svíček a za zvuku etnických bubínků tria pod vedením pana Kolera z Jablonce nad Nisou jsme se rozloučili se všemi umělci a představili jejich práce. Přímo na stěnu Riedlovy vily byl promítnut vtipný dokument o průběhu celého týdne Sympozia.

     použito z - www.sympozium-desna.cz/

    
   
    
   
    
   
    
    
   
    
   
    
   
    
   
    
   
    
   
    
   
    
   
    
   
    
   
    
   
    
   
 
Translation: MKPortal shurin, Administration Usha-Te! Edit MKSoftGreen Skin: shurin
Idea: Maja
TOPlist


MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Stránka byla vygenerována za 0.00894 sekundy se 5 požadavky